Výběr správné podprsenky

Jak ne(má) sedět podprsenka?

Připadá vám normální, že by podprsenka měla být nepohodlná? Hlavně, aby plnila svůj hlavní účet? Tak tomu rozhodně není a je to špatně. Na podobné názory rychle zapomeňte. Pokud by mělo vše být tak, jak má, tak byste o své podprsence neměla za celý den vůbec vědět. Ano, správně zvolená velikost a typ podprsenky totiž zaručují, že vás nikde nebude tlačit. Zkrátka nebude vás nijak limitovat při celodenním nošení. Tedy ještě za splnění jednoho předpokladu, že si správně zvolenou podprsenku rovněž správné obléknete, na což se někdy zapomíná. Obléknete-li si správně vhodně zakoupenou podprsenku, pak se jistě dočkáte pochvaly z vašeho okolí, jak dobře v ní vypadáte.

Soustřeďte se na níže uvedené problémy, které vám pomohou pečovat o vaše zdraví:

Problém 1: VOLNÝ OBVOD

„Rozčiluje mne volný obvod, který si v průběhu dne musím neustále upravovat!„ Případně „Přála bych si svá prsa vytáhnout výš!“

Příliš volný obvod podprsenky

Trápí vás volný obvod podprsenky? Ten zapřičiňuje, že se zadní díl podprsenky posouvá vzhůru k lopatkám a prsa potom logicky „padají" dolů. Extrémem v tomto případě je, ža vám prsa začnou propadávat dolním okrajem podprsenky. Velmi tím trpí zejména páteř a ramena. Zároveň pak vaše postava vypadá silnější, méně souměrná.

Jak to vyřešit?

Budete-li se držet naší rady, tak jednoduše. Při zkoušení podprsenky vzpažte. Obvod podprsenky musí zůstat beze změn, nesmí se posunout nahoru a prsa nesmí v žádném případě vyklouznout pod kosticemi. V okamžiku, kdy vámi vybraná podprsenka nesedí jako ulitá, ihned sáhněte po modelu s menším obvodem. Padne-li vám dobře košíček, sáhněte po velikosti s menším obvodem a zároveň větším košíčkem (Uvedem příklad: u velikosti E80 je vám větší obvod? Pak ji nahraďte velikostí F75). V případě, že si při volbě velikosti nejste jistá a rozhodujete se mezi volnějším a těsnějším obvodem, pak si vyberte ten těsnější. Důvod? Prakticky všechny materiály se nošením mírně uvolní. Ke korekci pohodlí by vám pak měly stačit 3 stupně háčků na zadním díle.

Problém 2: MALÉ KOŠÍČKY

„Podprsenka přeřezává prsa!“ „Mám čtyři prsa?!“ nebo „Při zavazování bot nebo dobíhání autobusu mi prsa vypadnou ven z košíčků!“

Příliš malé košíčky

Možná jste to již zažila i vy. Jak tento problém odstranit resp., jak zabránit, abyste si koupila nevhodnou podprsenku s malými košíčky? Pokud jste v kabince, tak se předkloňte. Případně několikrát poskočte a sledujte výsledek. Jestliže si stále nejste jistá, zda jsou zvolené košíčky správné, pak tento postup opakujte znovu, tentokrát v přiléhavém tričku světlejší barvy. Díky tomu budete mít jasný přehled a uvidíte vše potřebné k finálnímu rozhodnutí. Jak to má být správně? Ideálem je, aby linie přechodu z košíčků byla plynulá a pěkně zaoblená. Zkrátka čtyři prsa jsou opravdu nepřípustná!

Jak na vhodné košíčky?

Trápí-li vás tento problém, pak si zvolte hlubší košíček a velikost obvodu zachovejte (př. velikost G75 nahraďte velikostí H75). Dalším možný problémem je, že vám nevyhovuje tvar košíčků. V takovém případě zkuste vybrat i jiný tvar koše.

Problém 3: VELKÉ KOŠÍČKY

„Košíčky v dekoltu odstávají, tvoří se kapsy.“ nebo „Kostice mi leží skoro až na břiše.“

Příliš velké košíčky

Opačný problém oproti předchozímu. Trápí vás velké košíčky? Jak postupovat, abyste tomuto problému zabránila již při výběru nové podprsenky? Oblékněte si podprsenku a několikrát zakružte pažemi. Následně si stoupněte rovně a paže dejte podél těla. Pokud je vše v pořádku, tak při pohledu na dekolt musí být linie výstřihu hladká, prsa pěkně zaoblená a košíčky vyplněné. Nastane-li situace, že máte v košíčku volné místo, okraj v dekoltu odstává a tvoří se kapsy, pak je to špatně a měla byste se poohlédnout po jiné velikosti.

Jak si poradit?

Nevhodné řešení je, když byste se rozhodla pro stažení kostic až na žebra. Vhodnější a správné řešení je to, že si raději zvolíte menší košíček, přičemž zachováte velikost obvodu (Např. velikost G80 nahraďte velikostí F80).

Problém 4: ŠPATNÝ TVAR KOSTICE

„Prsa přetékají z košíčků v podpaží a kostice mě píchá do boku prsa.“

Špatný tvar kostice (drátu)

Další častý problém, který souvisí s nevhodně vybranou podprsenkou. Podíváte-li se do zrcadla, je vidět prakticky okamžite. Jestliže ale máte pochybnosti, tak si poskočte, zakružte pažemi a předkloňte se. Okamžitě poznáte, jestli se vám prsa nevejdou do košíčků tak, jak by správně měla. V tomto případě se jedná o dost podstatný problém, který má vliv i na vaše zdraví, takže když jej odhalíte, okamžitě se s danou podprsenkou rozlučte!

Nevíte si rady?

Jak vybrat správný tvar kostice? Ze všechno nejdřív si vyzkoušejte stejný model s hlubším košíčkem (př. velikost E70 nahraďte velikostí F70). V případě, že tato změna nepomůže problém vyřešit, pak si zvolte jiný střih resp. tvar kostice. Správně by to mělo být tak, že košíček pojme celé prso a kostice jej musí celé obejmout. Další důležitý faktor je, že konce kostice musí končit až v podpaží. Nesmí ležet na prsu ani na jeho kraji.

Problém 5: RAMÍNKA

„Mám velká prsa. Ramínka se mi zařezávají do ramen a často mne bolí hlava.“

Bolestivé otlaky od ramínek

Posledním problémem, na který zde chceme upozornit, jsou nevhodně nastavená ramínka u podprsenky. Je třeba si uvědomit, že správně nastavená ramínka vám zformují tvar prsou, usadí je v očekávané výšce, a tím opticky zeštíhlí vaši postavu. Zároveň vám zajistí větší pohodlí při nošení podprsenky a eliminuje zdravotní problémy, mezi které nejčastěji patří bolest hlavy nebo krční páteře či špatné držení těla.

Jak správně nastavit ramínka?

Nosíte-li kvůli lepší fixaci velmi utažená ramínka, doporučujeme sáhnout po menším obvodu (př. velikost G80 nahraďte velikostí H75). Menší obvod udrží váhu prsou ve správné výšce. Ramínka už pak poslouží pouze jako menší podpora. V případě, že jste byla obdařeno větším a těžším poprsím, pak vám doporučujeme vybírat širší ramínka (minimálně 1,5cm) nebo rozšířená ramínka, která jsou měkce podložená. Díky tomu se výrazně zvýší i komfort při nošení a můžete si dopřát více pohodlí. Tedy za předpokladu, že si zrovna neoblékáte tílko či letní šatičky...


2015 Copyright © Jakvybratpodprsenku.cz - návod k výběru správné podprsenky | Naše tipy